ציוץ

מדריך הכנסת תוכן לאתר

במדריך זה נלמד כיצד לנהל תוכן באתר שלנו.
מדריך זה רצוי לקרוא לאחר שקראנו את מדריך ניהול רשימת הפריטים.

1. כפי שלמדנו במדריך ניהול רשימת הפריטים, נחזור לרשימת הפריטים על ידי לחיצה על כפתור הניהול המופיע בשורת הניהול העליונה:
2. להוספת קטגוריה חדשה לאתר, נלחץ על כפתור "הוספת קטגוריה":
3. נגיע למסך ההוספה:4. במידה ונרצה לבטל את הוספת הפריט ונלחזור לרשימת הפריטים, נלחץ על כפתור "ביטול":5. במידה ונרצה לבטל את ההוספה ולחזור לאתר, נלחץ על כפתור ה"X":6. במידה ויש לנו שדות עריכה רבים, ניתן לעבור ביניהם על ידי לחיצה על כפתור הקיצור ולהגיע במהירות לכל שדה אותו נרצה לערוך:7. במידה ונהיה מעוניינים בהוספת פריט נוסף לאחר הוספת פריט זה (כלומר - להגיע שוב למסך ההוספה), נסמן את תיבת "הוספת פריט נוסף":8. השדה "פעיל" מגדיר האם הפריט יופיע באתר, או יהיה זמין לעריכה באמצעות מערכת הניהול בלבד:
    במידה ונבחר "כן" - הפריט יהיה זמין באתר לאחר ההוספה
    במידה ונבחר "לא" - האתר לא יופיע באתר לאחר ההוספה, ויהיה זמין למנהל האתר דרך מערכת הניהול בלבד9. בשדות הניהול יופיע לנו שמות השדות המתאימים לאתר שלנו מצד ימין:10. מצד שמאל יופיעו שדות המילוי:11. איזור המילוי הפשוט ביותר הוא מילוי "שורת מידע".נ "שורת מידע" מופיעה בדרך כלל כשורה אחת באתר עצמו, על מנת למלא את התוכן בתיבה, יש ללחוץ עליה ולאחר מכך לכתוב את התוכן הרצוי:
12. סוג נוסף של תוכן אשר ניתן לניהול הוא ניהול תמונה. בניהול תמונה בדרך כלל תופיע לנו שורת "בחירת קובץ" ומתחתיה גודל התמונה המופיעה באתר.
     גודל התמונה המופיעה באתר אינה דרישה, וניתן להעלות תמונה בכל רזולוציה, המערכת תדאג לאופטימיזציה והתאמה למידות הנכונות באתר.
13. כאשר נלחץ על שורת העלאת התמונה, היכן שבצילום המסך רשום "Choose Files", ייפתח לנו חלון בחירת קובץ מהמחשב:14.יש לבחור את קובץ התמונה הרצוי מהמחשב על ידי לחיצה על שם הקובץ ולאחר מכן על "Open":15. לאחר פעולה זו נראה את שם הקובץ ברשימה, שזהו סימן שהוא הוגדר כתמונה לפריט זה:16. איזור ניהול "טקסט דינאמי" מאפשר לנו לערוך טקסט בצורה דינאמית כפי שאנו עורכים בתוכנות כגון וורד:17. באיזור התחתון של התיבה, יופיע הטקסט הדינאמי אותו אנו עורכים:
18. בחלק העליון מופיעים הכלים בהם אנו יכולים להשתמש על מנת לבצע מניפולציות על הטקסט:19. כפתור "נקה עיצוב" משמש אותנו לביצוע איפוס לעיצוב. כלי זה יעיל במיוחד כאשר אנו מעתיקים טקסט ממקום מסויים ומדביקים בעורך. כאשר מעתיקים טקסט ממקום ומדביקים בעורך, הוא בדרך כלל יעתיק אותו עם כל העיצוב שהיה במקור, כולל צבעים וצבעי רקע. כאשר נרצה לנקות מאפיינים אלו, נסמן את הטקסט ונלחץ על "נקה עיצוב":20. לאחר ניקוי העיצוב יופיע טקסט נקי עליו נוכל לעבוד:21. כאשר נרצה להדגיש טקסט, נסמן אותו עם העכבר ונלחץ על כפתור "הדגש":22. באותה צורה נוכל לבצע "הוספת קו תחתון", "הטיית טקסט לצד", "שינוי גודל טקסט" , "החלפת פונט", שינוי צבעי רקע וטקסט, ויישור טקסט:23. בעמצאות עורך התוכן נוכל לקבוע "כיוון כתיבה". "כיוון כתיבה" מתייחס לסוג הטקסט הכתוב, ומאיזה צד להציגו. למשל, בעברית ובערבית הטקסט הוא מימין לשמאל, ובאנגלית וספרדית הטקסט הוא משמאל לימין. אופצייה זו שימושית על מנת שסימני הניקוד והפיסוק בטקסט יופיעו במיקום הנכון לצד המילים. על מנת להתמש באפשרות זו יש לסמן טקסט ולבחור "מימין" או "משמאל":24. "בולטים" (bullets), הן נקודות המופיעות בתחילת שורה, ומציינות סעיפים בטקסט. יכולות להופיע כנקודות ממש, או כמספרים. על מנת להתחיל בולטים חדשים במיקום מסויים, יש ללחוץ על המקום בו אנו מעוניינים שיופיע הבולט הראשון, ולאחר מכן ללחוץ על סוג הבולטים בהם אנו מעוניינים:25. לאחר שנלחץ על המספרים "1 2" יופיע לנו בצד ימין המספר "1", ונוכל לרשום את הטקסט בסעיף הראשון:26. לאחר כתיבת הסעיף הראשון, נוכל ללחוץ על אנטר ולעבור לכתיבת הסעיף השני וכך הלאה. במידה ואיננו מעוניינים בסעיף נוסף, לאחר לחיצה על אנטר, יש ללחוץ על כפתור הבולטים בשנית, בכדי לעצור את הכנסת הבולטים:27. נוכל גם להפוך רשימת סעיפים קיימת לבולטים על ידי סימונם ולחיצה על בולטים מסוג מספר (1 2) או מסוג כפתורי בולט (⚫ ⚫ ⚫):28. לאחר סימון שורות ולחיצה על כפתור בולטים, אותן שורות יהפכו לפסקאות:29. כפתור "HTML" מיועד למנהלי תוכן מתקדמים היודעים לעבוד בשפת HTML, אין בו שימוש למשתמש הרגיל. לחיצה עליו תפתח למשתמש המתקדם עורך טקסט המציג את קוד הHTML של התוכן אותו אנו עורכים. מדובר בקודים שאינם ידידותיים למשתמש, ונועדו למימוש אפשרויות מתקדמות יותר על ידי מקדמי אתרים ומתכנתים:30. כאשר נרצה לבצע קישור מהטקסט, נוכל לסמן את הטקסט וללחוץ על כפתור: "קשר אל":31. לאחר לחיצה על "קשר אל" ייפתח חלון בו נוכל למלא את כתובת היעד, אליה הטקסט יקשר, לאחר כתיבת הקישור, נלחץ על "אישור" או "OK":32. לאחר לחיצה על "אישור", הטקסט אותו קישרנו יופיעו בעיצוב שונה:33. נוכל לוודא שהקישור שלנו עובד על ידי לחיצה עם העבר באמצעות הכפתור הימני ובחירה ב"פתח בכרטיסייה חדשה":34. על מנת לבטל קישור טקסט, נסמן את הקישור אותו אנו מעוניינים לבטל, ונלחץ על כפתור "מחק קישור":35. לאחר מחיקת קישור, הטקסט יחזור לצורתו המקורית, וכך נדע שהקישור הוסר:36. ניתן לשלב תמונה בתוכן. נבצע זאת על ידי לחיצה על כפתור "הכנסת תמונה":37. לאחר לחיצה על "הכנסת תמונה" תפתח לנו מערכת ניהול התמונות:38. על מנת להעלות קובץ תמונה מהמחשב נלחץ על "בחר קבצים":39. לאחר לחיצה על כפתור זה, ייפתח לנו חלון בחירת קבצים מהמחשב:
40. נבחר בקובץ אותו אנו מעוניינים להעלות, ולאחר מכן נלחץ על "Open":41. לאחר שביצענו פעולה זו, ונראה את שם הקובץ מופיע בשורה, נוכל ללחוץ על כפתור "הוספת תמונה" על מנת להוסיף את התמונה לטקסט שלנו:42. במידה ובסוף לא נרצה להוסיף את התמונה לטקסט, נלחץ על כפתור ה"X":43. לאחר הוספת התמונה, היא תתווסף לסוף הטקסט:44. על מנת להעביר את התמונה למיקום שאנו רוצים, נסמן את התמונה על ידי לחיצה עם העכבר פעמיים (כפתור שמאלי) מימין לתמונה, כך שהתמונה תיראה מסומנת:45. לאחר שסימנו את התמונה יש ללחוץ כפתור ימני של העכבר על התמונה עצמה, ולבחור בCut (או "גזור"):46. נגלול למקום בו אנו מעוניינים למקם את התמונה, נלחץ על כפתור ימני של העכבר, ונבחר ב"Paste" (או "הדבק" בעברית):47.לאחר שסיימנו עם עריכת התוכן נלחץ על כפתור ההוספה המופיע למעלה:48. לאחר שהוספנו את התוכן שלנו, נוכל לראות אותו ברשימת הפריטים:49. וכמובן, במידה והגדרנו את הפריט כ"פעיל", נוכל לראותו גם באתר שלנו: